Suplementy przyśpieszające regenerację

Aktywność fizyczna jest zalecana każdemu człowiekowi, jednak po intensywnym wysiłku organizm wymaga odpowiedniej regeneracji. W sprzedaży dostępne są bardzo dobre suplementy diety, które mogą usprawnić i przyśpieszyć procesy regeneracyjne.

W takim celu wykorzystuje się suplementy potreningowe, a przede wszystkim boostery. Bardzo dobre efekty można osiągnąć zarówno dzięki boosterom kreatynowym, jak i tym niezawierającym kreatyny. Boostery potreningowe to preparaty wieloskładnikowe, które wspomagają regenerację wszystkich układów i odbudowę uszkodzonych włókien mięśniowych oraz dostarczają komórkom tlenu i substancji odżywczych niezbędnych dla prawidłowego przebiegu procesów regeneracyjnych. Decydując się na stosowanie boosterów zawierających kreatynę warto zwrócić uwagę na jej postać. Do produkcji takich preparatów stosuje się między innymi monohydrat kreatyny, jabłczan oraz chlorowodorek. Na szczególną uwagę zasługują preparaty, które zawierają połączenie kilku form kreatyny. Kreatyna jest bardzo przydatna podczas regeneracji, jednak nie zawsze konieczna jest jej suplementacja. Zazwyczaj stosuje się ją w tak zwanych cyklach, natomiast w przerwach pomiędzy nimi powinno się sięgać po suplementy niezawierające kreatyny. Wbrew pozorom pomimo braku kreatyny wykazują one bardzo korzystne działanie na organizm człowieka.

pills-234633_1280

W celu wyboru odpowiednich preparatów warto zapoznać się z listą suplementów wspomagających regenerację, które zostały najlepiej ocenione przez dotychczasowych użytkowników.